FOTOALBUM

 • Add link to:
 • facebook.com
 • IMG_20200924_151215.jpg

  JDĚTE VEN! - HOUBY, HŘÍBKY...

  Termín: 24. 9. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  Ještě než byl provoz DDM omezen, stihli jsme si na konci září užít ještě jedno hravé odpoledne v přírodě a o přírodě. Večtvrtek 24. 9. 2020 jsme se společně podívali pod klobouky hub a hříbků :)

 • IMG_20200908_150407.jpg

  JDĚTE VEN! - LES VŠEMI SMYSLY

  Termín: 8. 9. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  V úterý 8. září 2020 jsme v rámci programu Jděte ven! vyrazili do městského lesa užít si přírodu skutečně všemi smysly. Pozorovali jsme stromy, keře, kytičky, vyzkoušeli jsme si zvukovou poznávačku, čich jsme procvičili při hádání bylinek, hmatem zkoušeli rozpoznat obsah tajuplných krabic, ochutnali jsme bylinkové čaje a různé jiné dobroty, které les nabízí. Sluníčko nám přálo, nálada byla faj, užili jsme si prima odpoledne.

 • DSC_0002[15].jpg

  VÁNOČNÍ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - VYHODNOCENÍ

  Termín: 19. 10. - 7. 12. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  A letošní Vánoční výtvarnou soutěž vyhrávají... všechny děti, které se rozhodly soutěže zúčastnit :) Výtvorů se letos vzhledem ke složité epidemiologické situaci sešlo méně než v předchozích letech. Všechny práce ale byly krásné, a tak se na odměnu může těšit všech pět desítek dětí, které svou představu o vánočním dárku vtiskly do neopakovatelných děl. Všem jim moc děkujeme. 
  Odměny je možné si přijít vyzvednout do kanceláře DDM ode dneška do pátku 18. 12. 2020 v čase 7.00 - 15.00, nebo pak po vánočních prázdninách od 4. 1. 2021.

 • DSC_0001[19].jpg

  LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR "OBJEVITELÉ"

  Termín: 10. - 14. 8. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  Příměstský tábor Objevitelé, který se uskutečnil ve dnech od 10. do 14. 8. 2020 v DDM Jablunkov, si užili děti i vedoucí! Během těchto pěti dnů děti objevili legendu hovořící o ve skálách ukrytém pokladu, který má údajně hlídat hlava jeho lakomého majitele. K rozluštění této legendy bylo zapotřebí vydat se na místo, kde se údajný poklad skrývá - Čertův mlýn na hoře Gírová. Po získání mapy jsme se mohli konečně vydat na cestu, abychom zjistili, že hledaný poklad se ukrývá na ztemnělé půdě DDM. Více detailů snad odkryjí následující fotografie...

 • 092F5CE1-A42F-4CD6-BCDB-CB849BF017CB.jpeg

  LETNÍ TÁBOR INLINE BRUSLE

  Termín: 3. - 7. 8. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech 3 - 7. 8. 2020 se uskutečnil tábor in-line bruslení. V tomto týdnu prošly děti výukou in-line bruslení od základů až po pokročilejší techniky bruslení. Zažily mnoho legrace. Kvůli počasí jsme bruslili i v hale, kde si to děti velmi užily. Hrál se i NERF a další sportovní hry. Bohužel letos jsme se kvůli Coronaviru nemohli zchladit sněhem ani využít bubliny. Tak snad příští rok.

 • 10[37].jpg

  ART VÝTVARNÝ TÁBOR PICASSO

  Termín: 27. 7. - 31. 7. 2020

  Místo: MŠ na Bezručově 130

  Cílem výtvarného tábora bylo seznámit se každý den s jedním slavným umělcem a uměleckým dílem. Dostat do podvědomí dítěte život a slavná díla např. Picassa, Moneta, Van Gogha....Pracovali jsme v hlavním dopoledním bloku, který spočíval v netradičním zpracování uměleckého díla - výroba masek (Picasso), společná velkoformátová malba (Vincent Van Gogh), malba slunečnice nohama (Van Gogh), stavba domů z krabic (Hunertwasser).
  Tvořili jsme jak v ateliéru, tak venku v plenéru. Práce byly zaměřené na netradiční, velkoformátové, skupinové tvoření. Záměrem bylo dostat do podvědomí dítěte dílo umělce v jeho zábavné formě.
  Děti prožily týden v tvůrčí atmosféře. :) 
 • DSC_0001[18].jpg

  LETNÍ TANEČNÍ TÁBOR

  Termín: 27. - 31. 7. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  Taneční tábor byl úžasným zážitkem všelijakých tanečních stylů. Dívky měly možnost se naučit základům a krátkým choreografiím různých tanců. První den jsme vklouzli do tanečního stylu latinsko – amerických tanců. Druhý den byl zaměřený na moderní tance a také jsme se naučili táborový tanec „Mamacita“. Třetí den byl dnem výletu. Jeli jsme do Mostů u Jablunkova, kde jsme využili k našemu výletu lanovku a dali jsme si velmi chutný oběd v restauraci Grůň. Ve čtvrtek jsme měli pozvaného hosta, který nás naučil další taneční styl Break dance. V pátek proběhla soutěž o nejlepší tanečnice. Odpoledne je čekalo velké vystoupení před svými rodiči a příbuznými. Kromě tance a zase tance holky také vyráběli šperky z korálků nebo dostaly tílka, které si pokreslily a podepsaly na památku. Sestřih z natočených videí můžete shlédnout ke konci srpna na našem Facebooku. Zde pár fotografii.

 • DSC_0227[11].jpg

  LT HLAVĚ

  Termín: 13. - 17. 7. 2020

  Místo: TS Jasení

  Shlédněte pár fotek z našeho tábora. Měli jsme se perfektně! Kromě tematicky připravených her během tábora proběhly také dvě velké soutěže „Talent show“ a „Crazy Olympiáda“. Užívali jsme si společný čas se vším všudy hry, kytara a zpěv, výlet, sport, tvoření, party a další. Pro výlet jsme si zvolili přírodu a ve středu vyrazili do Mostů u Jablunkova vyzkoušet lanovku. Ve čtvrtek večer jsme si udělali pořádnou dětskou „party“ se vším všudy. Nechyběla hudba, tanec, výzdoba, škrabošky, ozdobené trička, dobrůtky, zmrzlinové poháry, foto-koutek a zábava. Měli jsme se parádně! Díky svému úžasnému týmu vedoucích a hodným dětem se tábor skvěle povedl!

 • LT "ZTRACENI V PIXARU"

  Termín: 12. 7. - 21. 7. 2020

  Místo: RS Meziříčko, Měřín

  Jedno letní, nedělní ráno jsme se společně s 50 natěšenými dětmi ve věku 9 – 17 let vydali vstříc prázdninovému zážitku do RS Meziříčko v Měříně na Vysočině, kde ve dnech 12. 7 – 21. 7. 2020 proběhl letní tábor „Ztraceni v Pixaru“.  Lokalita byla pro mnohé už prozkoumaným prostředím, ale přesto se našlo pár táborníků, kteří s námi jeli do tohoto ráje poprvé. I když je tato oblast neblaze poznamenána kůrovcem, úžasný rybník, velké hřiště a chatky vzbudily v dětech nadšení.

  Po seznámení s okolím a prozkoumáním ještě neprozkoumaného, se děti rozdělily do družstev a nastalo to správné letní dobrodružství. Táborníci v sobě probudili soucit, snahu pomáhat a svou neuvěřitelnou vytrvalostí a píli navraceli postavičky pixarovských filmů zpátky tam, kam patří, do těch správných pohádek. J  Během této výzvy cestovali časem, vytvářeli táborová trička, poznávali krásy Třebíče, kde si zahráli super Trip game a také si pochutnali na výborné pizze. Úžasně se vžili do role kuchařů a kuchařek a nad ohněm připravili výborné pokrmy -  přes halušky až po buřtguláš. Zároveň luštili hádanky, hlavolamy, hráli na kytaru, zpívali, tančili a společně si užívali skvělého počasí na člunech v rybníce. Nechyběl ani pořádný fotbalový turnaj, outdorové aktivity v podobě paintballu, air softu, lukostřelbě, raftování a mnoho dalšího. Během toho všeho si našli skvělé kamarády, dokázali v sobě probudit týmového ducha a vytvořili si nezapomenutelné zážitky.

  Poslední večer se nesl ve znamení hudby, zábavy a diskotéky, ale také mírného smutku, jelikož se náš tábor blížil ke konci a nikomu se domů příliš nechtělo.

  I přes občasnou nepřízeň počasí jsme si všichni tábor nadmíru užili a už nyní se těšíme na příští rok, kdy se znovu potkáme a vydáme se vstříc dalšímu dobrodružství!

   

  Odkaz na fotografie

  https://veronikaszotkowska.rajce.idnes.cz/LT_MEZIRICKO_2020/?

 • 0013[9].jpg

  PLT "HONBA ZA POKLADEM"

  Termín: 29. 6. - 3. 7. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech 29. 6. až 3. 7. 2020 proběhl příměstský tábor na téma ,,Honba za pokladem“. Tento příměstský tábor se uskutečnil v Domě dětí a mládeže v Jablunkově, kde jsme s dětmi strávili úžasných pět dní. V pondělí začala naše „honba“ seznamovacími hrami a výrobou táborových triček, které se dětem velmi povedly. V úterý jsme se vydali do Městského lesa, kde jsme stavěli lodě a následně bojovali o přežití. Středa se nesla ve znamení výletu na horskou chatu Skalku, počasí nám přálo a po celou dobu svítilo sluníčko. Zde jsme měli přichystaný oběd a po něm si řada dětí dopřála sladkou odměnu za namáhavý výšlap v podobě nanuku. Deštivý čtvrtek jsme strávili pokračováním v honbě za naším pokladem, děti získávaly cenné body do celotáborové hry a posouvali se směrem k záhadnému ostrovu, kde měl být poklad ukrytý. V pátek dopoledne jsme se vydali na procházku přes promáčený Městský les a zahráli si pár vtipných her. Děti obzvláště potěšil oběd v podobě pizzy a poté jsme celotáborovou soutěž zakončili rozluštěním Pirátské šifry. Následně přišlo na řadu hledání pokladu a rozdání odměn. Tábor celkově hodnotíme jako velice povedený a věříme, že se děti bavily minimálně stejně dobře jako my, vedoucí.

 • DSC_0100[12].jpg

  VALENTÝNSKÉ SUŠENKOVÉ PEČENÍ

  Termín: 14. 2. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 14. 2. 2020 na Valentýna, se v DDM sešla parta dívek, aby si vyzkoušela upéct short bread sušenky. Práce jim šla od ruky a vy se teď můžete podívat na pár fotek, jak se jim dařilo. :) Valentýnská srdíčka s čokoládou a mandlemi, tak potěšila nejednu osůbku doma, která čekala, až se děti vrátí domů.:)

 • 0[5].jpg

  1. ROČNÍK SOUTĚŽE „O ZLATÉ JABLKO“ V ŘECKO-ŘÍMSKÉM ZÁPASE A VOLNÉM STYLU

  V sobotu 8. 2. 2020 se konal ve spolupráci s DDM Jablunkov a oddílem řecko-římského zápasu TJ TŽ Třinec 1. ročník soutěže O ZLATÉ JABLKO v řecko-římském zápase a volném stylu. Po 29 letech se tak obnovila tradice zápasnických turnajů na Jablunkovsku, která měla vždy své zastoupení a okruh svých příznivců. Soutěže se zúčastnilo celkem 107 zápasníku z jedenácti oddílů Moravskoslezského kraje a Slovenska. V soutěži družstev DDM Jablunkov skončil na třetím místě a oddíl TJ TŽ Třinec na místě prvním, což je velmi krásný výsledek. Chtěl bych tímto poděkovat skupině trenérů ŘŘ DDM Jablunkov, do které patří hlavní trenér Václav Fazekáš, Josef Bojko, Jan Jopek a David Kukučka. Všem trenérům děkuji za příkladnou přípravu svých svěřenců a pomoc při organizaci

                                                                     1. ročníku soutěže O ZLATÉ JABLKO. Václav Pospíšil, ředitel DDM Jablunkov.

 • DSC_1308[3].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT NA TÉMA ANGRY BIRDS

  Termín: 30. 1. - 1. 2. 2020

  Místo: TS Jasení

  Během pololetních prázdnin od 30. 1. do 1. 2. proběhla v TS Jasení "víkendovka" na téma Angry Birds. Veškeré hry samozřejmě byly laděné na toto téma. Moc jsme si to s dětmi užili, bylo nás sice méně, ale za to rodinnější atmosféra. Pár fotek přikládáme níže, abyste s námi nasáli alespoň trochu atmosféry.

 • DSC_1103.JPG

  GRILS NIGHT MISS DDM 2020

  Termín: 24. - 25. 1. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

 • DSC_0124[9].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI - MYDÉLKOVÁNÍ

  Termín: 24. 1. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 24. 1. 2020 jsme v DDM měli další z tradičních lednových dílniček, na kterých jsme vyráběli mydélka. Tentokráte jsme výrobu pojali trochu netradičně a mydélka jsme zdobili dalšími, menšími mydélkami a výsledky vidíte na fotografiích. No prostě jsou nádherná, k zakousnutí. :) Těšíme se v únoru na další dílničky, tentokráte na téma "Valentýnské sušenkové pečení".

 • DSC_0788[2].jpg

  CELOMĚSTSKÝ MIKULÁŠ DDM

  Termín: 30. 11. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  Sobotní sváteční odpoledne jsme si na radnici města Jablunkov užili ve společnosti Divadla Věž z Brna, které nám zahrálo představení Jak Uhlíř Skoumal Svěrák aneb Televize Věž uvádí. Doufáme, že se rodičům představení líbilo stejně jako dětem, které se neskutečně dobře bavily. Divadlo nebylo jediné, na co se mohly děti těšit. Po představení za námi na radnici přišli Mikuláš, Čert a Anděl, kteří děti přivítali, a poté jsme se všichni přesunuli před radnici, kde na nás čekalo koňské spřežení s dárečky pro děti. Všichni jsme se průvodem vydali na náměstí na rozsvěcení vánočního stromku. Na náměstí pak Mikuláš se svými pomocníky rozdali dětem překvapení. :)

 • DSC_0651[2].jpg

  VÝTVARNÁ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

  Termín: 23. 10. - 29. 11. 2019

  Místo: Výstava na radnici města Jablunkovv

  Vánoční výtvarné soutěže se v letošním roce zúčastnilo 147 dětí z mateřských a základních škol ze spádové oblasti Jablunkova. Tématem soutěže byly "Vánoce ". Všechny děti mohly nakreslit, vymodelovat, ušít nebo jakýmkoli způsobem znázornit či vyrobit cokoliv, co připomíná Vánoce. Z fotografií pak můžeme vidět, že se dětem výtvory nadmíru podařily.
  Výkresy, výrobky.... dětí jsou vystaveny na chodbách a schodišti radnice v Jablunkově a i vy se na ně můžete přijít podívat. :)
 • DSC_0000[6].jpg

  VÁNOČNÍ DÍLNY

  Termín: 23. 11. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  V sobotu 23. 11. 2019 proběhly na jablunkovské radnici tradiční "Vánoční dílny DDM". Načerpali jsme příjemnou vánoční atmosféru a vyzkoušeli si podařené tvoření všeho druhu. Koukněte se na krásné fotečky, které jsme během dílen pořídili. A i když to venku vypadá spíše na Babí léto, tak doufáme, že k Vám z fotografií vklouzne vánoční duch, který tam s námi na radnici byl. :) Těšíme se na další setkání s Vámi.

 • 10[35].jpg

  ARTE WORKSHOP PRO HANDICAPOVANÉ DĚTI

  Termín: 22. 11. 2019

  Místo: MŠ Bezručova

 • DSC_0044[15].jpg

  JABLUNKOV V POHYBU

  Termín: 22. 11. 2019

  Místo: Radnice Jablunkova

   

 • PB202116.JPG

  JABLUNKOVSKÝ SUPERHLAS

  Termín: 20. 11. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  20. 11. 2019 proběhl na jablunkovské radnici 10. ročník pěvecké soutěže "Jablunkovský Superhlas". Poslechli jsme si písničky v originálním pojetí dětí zpěváčků a věřte, že to byl neskutečně skutečný zážitek. Tu energii, kterou do toho vložili děti, rodiče, učitelé byla viditelná jako vždy při této soutěži. Děkujeme všem, kteří se zpívání zúčastnili a těšíme se na další ročník. :) V příštích dnech Vám přineseme video záznam.

 • DSC_0066[16].jpg

  HERNÍ ODPOLEDNE ANEB TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

  Termín: 11. 11. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pondělí 11. 11. 2019 se v Domě dětí konala akce vyhrazena výhradně deskovým hrám. Děti si užily různorodé hry, které byly zaměřeny na rychlost, strategii, abstrakci, jemnou motoriku a logiku. Ve všech těchto hrách sbíraly body, které se na konci sečetly a měli jsme vítěze. Vítězové si odnesli moc krásné a cenné odměny - jak jinak než opět hry :-) a to díky spolufinancování městem Jablunkovem. Děkujeme. Doufáme, že nadšení dětí vydrží a že se děti budou chtít scházet i nadále. Akce byla moc povedena!

 • DSC_0001_view.JPG

  VÍKENDOVÝ POBYT "POLICAJTI VS ZLODĚJI"

  Termín: 8. - 10. 11. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Přinášíme Vám ke shlédnutí fotky z víkendového pobytu, který proběhl v TS Jasení od 8. - 10. 11. 2019. Netradičně si děti zvolily rozdělení na holky a kluky a jejich šéfky Markét a Eliška losováním rozhodly, která skupina budou zloději a která policajti. Soutěžili jsme ve všech možných směrech. Děti si zahrály šipky, ping-pong, pantomimu, hru mafiány, noční hledání zajatce........ a vyrobily si paracordový náramek poslední záchrany. :) No a jak, že dopadl souboj policajtů a zlodějů? Vyhráli zloději a my jsme popřáli šéfce Markét, že ukočírovala 16 chlapců. :) Doufáme, že děti si víkendovku užily, tak jako my, vedoucí a těšíme se, že se přihlásí na další.

 • IMG_20191105_152951.jpg

  8 DIVŮ BLÁTA

  Datum: 5. 11. 2019

  Místo: DDM Jablunkov, rybochovné zařízení Radvanov

  Úterní odpoledne a podvečer trávily děti u vody, v rybochovném zařízení u p. Wiszczora, kde se dověděly spoustu zajímavostí o životě ryb. Když už se nám začalo pomalu smrákat a poprchávat, přesunuli jsme se do DDM, kde se děti naučily, jak spočítat věk ryby podle šupin, prohlédly si šupinu pod lupou i mikroskopem, naučily se vyrobit sádrové odlitky a nakonec jsme jim ukázaly, co dalšího se dá s blátem zajímavého dělat, například vyrobit si vlastnoručně sopku s tekoucí lávou, kterou si mohly děti odnést s sebou.

 • DSC_0231[4].jpg

  ATLETICKÉ DOPOLEDNE PRO RODIČE S DĚTMI

  Termín: 26. 10. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Dnes dopoledne se konala skvělá a jedinečná akce pro naše nejmenší, pro děti od 4 do 7 mi let samozřejmě za podpory jejich rodičů. Na děti čekal čtyřboj. Soutěžily v disciplínách jako skok do dálky, běh přes překážky, hod medicinbálem a hod šípem. Děti byly moc šikovné a zvládly všechny disciplíny. Sečetly se všechny výsledky a vyhlašování vítězů proběhlo hned ve čtyřech kategoriích. Dívky 4-5 let, dívky 6-7 let, chlapci 4-5 let a chlapci 6-7 let. Samozřejmě na této akci ani tak nejde o to, kdo je nejlepší, ale že si děti mohou vyzkoušet první atletické zážitky a také mít sportovní dopoledne prožité se svými rodiči a ve společnosti ostatních dětí. Děkujeme za účast a budeme se těšit opět příště!

 • DSC_0000_view.JPG

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "KORÁLKOVÁNÍ"

  Termín: 25. 10. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 25. 10. 2019 jsme se v DDM sešli se spoustou šikovných děvčat a také s jedním mládencem, kteří přišli navlékat náramky ze skleněných a minerálních korálků. Jak je vidět na fotkách, náramky jsou jeden pěknější než druhý. :) Dětem šlo navlékání od ruky. Krásně je barevně sladily a určitě tím udělaly radost nejen sobě, ale i obdarovaným. Těšíme se na společné setkání v prosinci, kdy budeme péct vánoční sušenky s obrázky. :)

 • dtzuj (3)[1].jpg

  GIRLS NIGHT

  Termín: 18. - 19. 10. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Girls night je již za námi. Úžasná noc plná děvčat v Domě dětí se konala ve dnech 18. - 19. 10. 2019 tentokrát na Téma Superwoman. Děvčátka si zkusila různé soutěže v oblasti supersíly, superpečovatelky, supervzhledu a superkuchařky. Motivací byla máma, která je naší "superwoman". Každá z děvčat si mohla odnést vědomí toho, že jsou super! Každý je originál a má své silné i slabé stránky, ale je třeba se přijmout, proto na památku si odnesly písmenko S ze stříbra, které mohou nosit jako přívěšek náramku nebo náhrdelníku. Hlavně jsme si užily plno srandy a legrace. Těšíme se na další Girls night, která bude v lednu na téma Miss 2020.

 • DSC_0163[3].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "JURSKÝ PARK"

  Termín: 11. - 13. 10. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Udělejte si chvilinku volno, posaďte se a koukněte se na suprové fotky z víkendu 11. - 13. 10. 2019, kdy proběhla víkendovka s dětmi v TS v Jasení. :) Bavili jsme se, smáli jsme se, běhali, tvořili, pekli, no prostě, dělali jsme snad všechno, co se jen dá vymyslet na téma dinosaurů. :) Tak si zkuste z fotek ukousnout aspoň trošku té báječné atmosféry, aby jste se cítili tak dobře jako my. No a kdy se zase uvidíme? Už za necelý měsíc si zahrajeme na policajty a zloděje, tak neváhejte a hlaste se. :) My vedoucí se na vás hoooodně těšíme.

 • 10[34].jpg

  ARTE WORKSHOPY PRO DĚTI S HANDICAPEM

  Termín: 20. 9. 2019, 18. 10. 2019

  Místo: MŠ Bezručova

  Ukázka krásných výtvorů od dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Děti si na každé akci vyzkoušejí plno výtvarných a arteterapeutických technik. :) Workshopem je provádí Mgr. Zuzana Karpecká. Vždy se na Vás těšíme. :)

 • IMG_20190929_090000.jpg

  RYBÁŘSKÉ ZÁVODY

  Termín: 29. 9. 2019

  Místo: přehrada na Černém potoce Návsí

   V neděli se konaly tradiční rybářské závody, které byly určeny dětem do 15 let. Sešlo se celkem 47 skvělých dětí, které nám předvedly, jak je rybaření baví.