FOTOALBUM

 • Add link to:
 • facebook.com
 • 0013[9].jpg

  PLT "HONBA ZA POKLADEM"

  Termín: 29.6. - 3.7.2020

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech 29. 6. až 3. 7. 2019 proběhl příměstský tábor na téma ,,Honba za pokladem“. Tento příměstský tábor se uskutečnil v Domě dětí a mládeže v Jablunkově, kde jsme s dětmi strávili úžasných pět dní. V pondělí začala naše „honba“ seznamovacími hrami a výrobou táborových triček, které se dětem velmi povedly. V úterý jsme se vydali do Městského lesa, kde jsme stavěli lodě a následně bojovali o přežití. Středa se nesla ve znamení výletu na horskou chatu Skalku, počasí nám přálo a po celou dobu svítilo sluníčko. Zde jsme měli přichystaný oběd a po něm si řada dětí dopřála sladkou odměnu za namáhavý výšlap v podobě nanuku. Deštivý čtvrtek jsme strávili pokračováním v honbě za naším pokladem, děti získávaly cenné body do celotáborové hry a posouvali se směrem k záhadnému ostrovu, kde měl být poklad ukrytý. V pátek dopoledne jsme se vydali na procházku přes promáčený Městský les a zahráli si pár vtipných her. Děti obzvláště potěšil oběd v podobě pizzy a poté jsme celotáborovou soutěž zakončili rozluštěním Pirátské šifry. Následně přišlo na řadu hledání pokladu a rozdání odměn. Tábor celkově hodnotíme jako velice povedený a věříme, že se děti bavily minimálně stejně dobře jako my, vedoucí.

 • DSC_0100[12].jpg

  VALENTÝNSKÉ SUŠENKOVÉ PEČENÍ

  Termín: 14. 2. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 14. 2. 2020 na Valentýna, se v DDM sešla parta dívek, aby si vyzkoušela upéct short bread sušenky. Práce jim šla od ruky a vy se teď můžete podívat na pár fotek, jak se jim dařilo. :) Valentýnská srdíčka s čokoládou a mandlemi, tak potěšila nejednu osůbku doma, která čekala, až se děti vrátí domů.:)

 • 0[5].jpg

  1. ROČNÍK SOUTĚŽE „O ZLATÉ JABLKO“ V ŘECKO-ŘÍMSKÉM ZÁPASE A VOLNÉM STYLU

  V sobotu 8. 2. 2020 se konal ve spolupráci s DDM Jablunkov a oddílem řecko-římského zápasu TJ TŽ Třinec 1. ročník soutěže O ZLATÉ JABLKO v řecko-římském zápase a volném stylu. Po 29 letech se tak obnovila tradice zápasnických turnajů na Jablunkovsku, která měla vždy své zastoupení a okruh svých příznivců. Soutěže se zúčastnilo celkem 107 zápasníku z jedenácti oddílů Moravskoslezského kraje a Slovenska. V soutěži družstev DDM Jablunkov skončil na třetím místě a oddíl TJ TŽ Třinec na místě prvním, což je velmi krásný výsledek. Chtěl bych tímto poděkovat skupině trenérů ŘŘ DDM Jablunkov, do které patří hlavní trenér Václav Fazekáš, Josef Bojko, Jan Jopek a David Kukučka. Všem trenérům děkuji za příkladnou přípravu svých svěřenců a pomoc při organizaci

                                                                     1. ročníku soutěže O ZLATÉ JABLKO. Václav Pospíšil, ředitel DDM Jablunkov.

 • DSC_1308[3].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT NA TÉMA ANGRY BIRDS

  Termín: 30. 1. - 1. 2. 2020

  Místo: TS Jasení

  Během pololetních prázdnin od 30. 1. do 1. 2. proběhla v TS Jasení "víkendovka" na téma Angry Birds. Veškeré hry samozřejmě byly laděné na toto téma. Moc jsme si to s dětmi užili, bylo nás sice méně, ale za to rodinnější atmosféra. Pár fotek přikládáme níže, abyste s námi nasáli alespoň trochu atmosféry.

 • DSC_1103.JPG

  GRILS NIGHT MISS DDM 2020

  Termín: 24. - 25. 1. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

 • DSC_0124[9].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI - MYDÉLKOVÁNÍ

  Termín: 24. 1. 2020

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 24. 1. 2020 jsme v DDM měli další z tradičních lednových dílniček, na kterých jsme vyráběli mydélka. Tentokráte jsme výrobu pojali trochu netradičně a mydélka jsme zdobili dalšími, menšími mydélkami a výsledky vidíte na fotografiích. No prostě jsou nádherná, k zakousnutí. :) Těšíme se v únoru na další dílničky, tentokráte na téma "Valentýnské sušenkové pečení".

 • DSC_0788[2].jpg

  CELOMĚSTSKÝ MIKULÁŠ DDM

  Termín: 30. 11. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  Sobotní sváteční odpoledne jsme si na radnici města Jablunkov užili ve společnosti Divadla Věž z Brna, které nám zahrálo představení Jak Uhlíř Skoumal Svěrák aneb Televize Věž uvádí. Doufáme, že se rodičům představení líbilo stejně jako dětem, které se neskutečně dobře bavily. Divadlo nebylo jediné, na co se mohly děti těšit. Po představení za námi na radnici přišli Mikuláš, Čert a Anděl, kteří děti přivítali, a poté jsme se všichni přesunuli před radnici, kde na nás čekalo koňské spřežení s dárečky pro děti. Všichni jsme se průvodem vydali na náměstí na rozsvěcení vánočního stromku. Na náměstí pak Mikuláš se svými pomocníky rozdali dětem překvapení. :)

 • DSC_0651[2].jpg

  VÝTVARNÁ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

  Termín: 23. 10. - 29. 11. 2019

  Místo: Výstava na radnici města Jablunkovv

  Vánoční výtvarné soutěže se v letošním roce zúčastnilo 147 dětí z mateřských a základních škol ze spádové oblasti Jablunkova. Tématem soutěže byly "Vánoce ". Všechny děti mohly nakreslit, vymodelovat, ušít nebo jakýmkoli způsobem znázornit či vyrobit cokoliv, co připomíná Vánoce. Z fotografií pak můžeme vidět, že se dětem výtvory nadmíru podařily.
  Výkresy, výrobky.... dětí jsou vystaveny na chodbách a schodišti radnice v Jablunkově a i vy se na ně můžete přijít podívat. :)
 • DSC_0000[6].jpg

  VÁNOČNÍ DÍLNY

  Termín: 23. 11. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  V sobotu 23. 11. 2019 proběhly na jablunkovské radnici tradiční "Vánoční dílny DDM". Načerpali jsme příjemnou vánoční atmosféru a vyzkoušeli si podařené tvoření všeho druhu. Koukněte se na krásné fotečky, které jsme během dílen pořídili. A i když to venku vypadá spíše na Babí léto, tak doufáme, že k Vám z fotografií vklouzne vánoční duch, který tam s námi na radnici byl. :) Těšíme se na další setkání s Vámi.

 • 10[35].jpg

  ARTE WORKSHOP PRO HANDICAPOVANÉ DĚTI

  Termín: 22. 11. 2019

  Místo: MŠ Bezručova

 • DSC_0044[15].jpg

  JABLUNKOV V POHYBU

  Termín: 22. 11. 2019

  Místo: Radnice Jablunkova

   

 • PB202116.JPG

  JABLUNKOVSKÝ SUPERHLAS

  Termín: 20. 11. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  20. 11. 2019 proběhl na jablunkovské radnici 10. ročník pěvecké soutěže "Jablunkovský Superhlas". Poslechli jsme si písničky v originálním pojetí dětí zpěváčků a věřte, že to byl neskutečně skutečný zážitek. Tu energii, kterou do toho vložili děti, rodiče, učitelé byla viditelná jako vždy při této soutěži. Děkujeme všem, kteří se zpívání zúčastnili a těšíme se na další ročník. :) V příštích dnech Vám přineseme video záznam.

 • DSC_0066[16].jpg

  HERNÍ ODPOLEDNE ANEB TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

  Termín: 11. 11. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pondělí 11. 11. 2019 se v Domě dětí konala akce vyhrazena výhradně deskovým hrám. Děti si užily různorodé hry, které byly zaměřeny na rychlost, strategii, abstrakci, jemnou motoriku a logiku. Ve všech těchto hrách sbíraly body, které se na konci sečetly a měli jsme vítěze. Vítězové si odnesli moc krásné a cenné odměny - jak jinak než opět hry :-) a to díky spolufinancování městem Jablunkovem. Děkujeme. Doufáme, že nadšení dětí vydrží a že se děti budou chtít scházet i nadále. Akce byla moc povedena!

 • DSC_0001_view.JPG

  VÍKENDOVÝ POBYT "POLICAJTI VS ZLODĚJI"

  Termín: 8. - 10. 11. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Přinášíme Vám ke shlédnutí fotky z víkendového pobytu, který proběhl v TS Jasení od 8. - 10. 11. 2019. Netradičně si děti zvolily rozdělení na holky a kluky a jejich šéfky Markét a Eliška losováním rozhodly, která skupina budou zloději a která policajti. Soutěžili jsme ve všech možných směrech. Děti si zahrály šipky, ping-pong, pantomimu, hru mafiány, noční hledání zajatce........ a vyrobily si paracordový náramek poslední záchrany. :) No a jak, že dopadl souboj policajtů a zlodějů? Vyhráli zloději a my jsme popřáli šéfce Markét, že ukočírovala 16 chlapců. :) Doufáme, že děti si víkendovku užily, tak jako my, vedoucí a těšíme se, že se přihlásí na další.

 • IMG_20191105_152951.jpg

  8 DIVŮ BLÁTA

  Datum: 5. 11. 2019

  Místo: DDM Jablunkov, rybochovné zařízení Radvanov

  Úterní odpoledne a podvečer trávily děti u vody, v rybochovném zařízení u p. Wiszczora, kde se dověděly spoustu zajímavostí o životě ryb. Když už se nám začalo pomalu smrákat a poprchávat, přesunuli jsme se do DDM, kde se děti naučily, jak spočítat věk ryby podle šupin, prohlédly si šupinu pod lupou i mikroskopem, naučily se vyrobit sádrové odlitky a nakonec jsme jim ukázaly, co dalšího se dá s blátem zajímavého dělat, například vyrobit si vlastnoručně sopku s tekoucí lávou, kterou si mohly děti odnést s sebou.

 • DSC_0231[4].jpg

  ATLETICKÉ DOPOLEDNE PRO RODIČE S DĚTMI

  Termín: 26. 10. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Dnes dopoledne se konala skvělá a jedinečná akce pro naše nejmenší, pro děti od 4 do 7 mi let samozřejmě za podpory jejich rodičů. Na děti čekal čtyřboj. Soutěžily v disciplínách jako skok do dálky, běh přes překážky, hod medicinbálem a hod šípem. Děti byly moc šikovné a zvládly všechny disciplíny. Sečetly se všechny výsledky a vyhlašování vítězů proběhlo hned ve čtyřech kategoriích. Dívky 4-5 let, dívky 6-7 let, chlapci 4-5 let a chlapci 6-7 let. Samozřejmě na této akci ani tak nejde o to, kdo je nejlepší, ale že si děti mohou vyzkoušet první atletické zážitky a také mít sportovní dopoledne prožité se svými rodiči a ve společnosti ostatních dětí. Děkujeme za účast a budeme se těšit opět příště!

 • DSC_0000_view.JPG

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "KORÁLKOVÁNÍ"

  Termín: 25. 10. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 25. 10. 2019 jsme se v DDM sešli se spoustou šikovných děvčat a také s jedním mládencem, kteří přišli navlékat náramky ze skleněných a minerálních korálků. Jak je vidět na fotkách, náramky jsou jeden pěknější než druhý. :) Dětem šlo navlékání od ruky. Krásně je barevně sladily a určitě tím udělaly radost nejen sobě, ale i obdarovaným. Těšíme se na společné setkání v prosinci, kdy budeme péct vánoční sušenky s obrázky. :)

 • dtzuj (3)[1].jpg

  GIRLS NIGHT

  Termín: 18. - 19. 10. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Girls night je již za námi. Úžasná noc plná děvčat v Domě dětí se konala ve dnech 18. - 19. 10. 2019 tentokrát na Téma Superwoman. Děvčátka si zkusila různé soutěže v oblasti supersíly, superpečovatelky, supervzhledu a superkuchařky. Motivací byla máma, která je naší "superwoman". Každá z děvčat si mohla odnést vědomí toho, že jsou super! Každý je originál a má své silné i slabé stránky, ale je třeba se přijmout, proto na památku si odnesly písmenko S ze stříbra, které mohou nosit jako přívěšek náramku nebo náhrdelníku. Hlavně jsme si užily plno srandy a legrace. Těšíme se na další Girls night, která bude v lednu na téma Miss 2020.

 • DSC_0163[3].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "JURSKÝ PARK"

  Termín: 11. - 13. 10. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Udělejte si chvilinku volno, posaďte se a koukněte se na suprové fotky z víkendu 11. - 13. 10. 2019, kdy proběhla víkendovka s dětmi v TS v Jasení. :) Bavili jsme se, smáli jsme se, běhali, tvořili, pekli, no prostě, dělali jsme snad všechno, co se jen dá vymyslet na téma dinosaurů. :) Tak si zkuste z fotek ukousnout aspoň trošku té báječné atmosféry, aby jste se cítili tak dobře jako my. No a kdy se zase uvidíme? Už za necelý měsíc si zahrajeme na policajty a zloděje, tak neváhejte a hlaste se. :) My vedoucí se na vás hoooodně těšíme.

 • 10[34].jpg

  ARTE WORKSHOPY PRO DĚTI S HANDICAPEM

  Termín: 20. 9. 2019, 18. 10. 2019

  Místo: MŠ Bezručova

  Ukázka krásných výtvorů od dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Děti si na každé akci vyzkoušejí plno výtvarných a arteterapeutických technik. :) Workshopem je provádí Mgr. Zuzana Karpecká. Vždy se na Vás těšíme. :)

 • IMG_20190929_090000.jpg

  RYBÁŘSKÉ ZÁVODY

  Termín: 29. 9. 2019

  Místo: přehrada na Černém potoce Návsí

   V neděli se konaly tradiční rybářské závody, které byly určeny dětem do 15 let. Sešlo se celkem 47 skvělých dětí, které nám předvedly, jak je rybaření baví.

 • IMG_20190928_112751[1].jpg

  BARVY PODZIMU

  Místo: Tychy, Goczalkowice

  Malá ochutnávka z návštěvy okrasných zahrad v Polsku.

 • DSC_0037[11].jpg

  TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

  Termín: 20. 9. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Krásná akce se spoustou novinek ve formě stolních her přilákala kluky i holky od 7 do 11 let na TURNAJ VE STOLNÍCH HRÁCH. Akce se dětem velice líbila, soutěžily ve dvou katergoriích a odnesly si nádherné odměny. Akci finančně podpořilo město Jablunkov.

 • 01[3].jpg

  DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DDM JABLUNKOV 14. 9. 2019

  V sobotu 14. 9. 2019 byl po roční rekonstrukci financované Městem Jablunkov a IROP slavnostně otevřen Dům dětí a mládeže Jablunkov. Za účasti pozvaných hostů byla slavnostně přestřižena páska, která symbolicky zahájila novou etapu DDM Jablunkov, ve které vedle stávajících kroužku a kurzů pro děti a dospělé se zařadily kroužky, zaměřené na manuální zručnost.
  Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se zasloužili o vytvoření tohoto krásného místa. 

  Václav Pospíšil, ředitel DDM

 • 1 (1).jpeg

  LETNÍ TÁBOR INLINE BRUSLE

  Termín:19. - 23. 8. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V týdnu od 19. do 23. 8. v prostorech DDM probíhal poslední letní příměstský tábor tohoto roku. Děti se zábavnou formou učily jezdit na in line bruslích. Kromě toho hráli Nerf wars, užili si srandu s ONPY Bubble a přivezeným sněhem. Doufáme, že hlavní vedoucí Ondřej Pyszko zanechal dobrý dojem u dětí. Těšíme se na Vás u dalšího INLINE letního tábora ;-)

 • 01[2].jpg

  PLT ZÁCHRANNÁ MISE ANEB TRPASLIČÍ SOS

  Termín: 12. - 16. 8. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

   

  Tábor se nesl v duchu pohádkové říše trpaslíků, podle toho byla zvolena i celotáborová hra. Děti měly za úkol zachránit trpaslíky od zlé čarodějnice Mechtyldy. Byly rozdělené do 5 oddílů a bojovaly o body. Celý týden se kromě sbírání bodů také naučily pár dobrých vlastností od trpaslíků jako například trpělivosti apod. a to vždy formou hry. Na konci nás navštívila už polepšená čarodějnice Mechtylda, která se dětem omluvila za to, co dělala zlého trpaslíkům a zatančila s nimi Just dance na usmířenou. Páteční odpoledne bylo určeno velkému vyhlášení celotáborové hry a děti si mohly vybrat odměny, které se jim líbily. Kromě odměn si děti odnesly spoustu zážitků a legrace. Mimo prostory DDM, které jsme naplno využívali, jsme s dětmi stavěli domečky v Městském lese, několik her jsme hráli i v parku za radnicí a byli jsme také na bobové dráze v Mostech u Jablunkova.

 • DSC_0000[5].jpg

  ART VÝTVARNÝ TÁBOR "PICASSO"

  Termín: 5. 8. - 9. 8. 2019

  Místo: MŠ na Bezručově 130

  Znáte ten dobrý pocit...když vyjde vše nad Vaše očekávání?? Tak ten POCIT jsem si nosila celý týden u srdce. Chtěla jsem si dokázat...že je možné uchopit dětské duše na co jak nejjednodušších materiálech...dřevo...kameny...listy....vytvořit nádherná malá-velká dílka s obrovským nábojem...prožitkem. A podařilo se! Důkazem mi byly moje dvě nadšené dcery:).....mami"za rok chceme zase na výtvarný tábor s Tebou"...největší pochvala pro mně!:))).
  Teď o tom ještě tyhlety děti neví....ale právě takové zážitky se ukládají hluboko do paměti...a vyplouvají na povrch po mnoha ...mnoha letech ...jako pocit...dobrý pocit...stejně jako u mně.

 • 001.JPG

  TANEČNÍ LETNÍ TÁBOR

  Termín: 29. 7. - 2. 8. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Taneční tábor se konal ve dnech 29. 7. - 2. 8. 2019. Jak nám téma napovídá, tanec byl každodenní součásti programu. Kromě tance jsme s dětmi hráli různé hry, ovšem také tanečního charakteru. Děti si tak mohly odnést domu nově naučené kroky na hned čtyři známé písničky, ale také zážitky z navštívené bobové dráhy v Mostech u Jablunkova nebo bazénu v hotelu Vitality Vendryně. Na táboře jsme během vyhlášení vybrali a odměnili nejlepší tanečnice z mladší a starší kategorie, nejlepšího tanečníka a nejlépe oblékaného/stylového tanečníka tábora. První místa získali: Kateřina Žukowská, Mariana Lysková, Nikola Dudašíková a Dominik Sommer. Gratulujeme! Těšíme se na další tábor a doufáme, že se přihlásí děti, pro které je tanec nedílnou součásti života ;-), abychom mohly ještě víc tábor "rozjet" tanečně na plno!

 • 01.JPG

  LT HLEDÁ SE DORY

  Termín: 22. - 26. 7. 2019

  Místo: TS Jasení

  Tábor se konal ve dnech 22. - 26. 7. 2019. Podle názvu „Hledá se Dory“ jsme vytvořili celotáborovou hru, která nás měla každý den přenést do světa této animované pohádky. Děti byly rozděleny věkově do čtyř oddílů, které měly název podle jedné z animovaných hlavních postav pohádky a to Dory, Nemo, Hank a Naděje. Každý den se sbíraly body v různých herních disciplínách. Zažili jsme plno srandy a legrace, skvělou párty, bobovou dráhu, bangee trampolíny, aquasorbing a výlet do Lanového centra Opičárna v Ostravici. Děti byly všechny úžasné, hodné a šikovné! Vedoucí výborné, pracovité, vysmáté. Takže tábor se moc povedl! Děti si odnesly spoustu zážitků, diplomy i odměny s motivem "Hledá se Dory".

 • DSC_0440[1].jpg

  LT MEZIŘÍČKO "TAJUPLNÝ OSTROV"

  Termín: 14. 7. - 23. 7. 2019

  Místo: RS Meziříčko, Měřín

  Zachytili jsme mnoho krásných okamžiků ze společně strávených chvil na táboře. Koukněte se, snad si nějakou super energie se skvělou náladou z fotografii pro sebe načerpáte. :)

  Přikládáme odkaz na celý album fotek z LT v Meziříčku.

  https://veronikaszotkowska.rajce.idnes.cz/LT_MEZIRICKO_2019?