FOTOALBUM

 • Add link to:
 • facebook.com
 • IMG_20190610_153544.jpg

  I JÁ JSEM ZAHRADNÍK II.

  Termín: 10. 6. 2019

  Místo: park A. Szpyrce Jablunkov

  Dnes byl nádherný horký skoro letní den a na děti čekal další bohatý program na akci z cyklu Jděte ven!, tentokrát na téma " I já jsem zahradník II", kdy se děti naučily orientovat se v různých encyklopediích a učily se poznávat luční květiny a trávy. Děti poznaly pestrou škálu květina trav nacházejících se v okolí Jablunkova, což využily při výrobě miniherbáře. Pak si děti vytvořily z tetrapakových krabic okrasné květináčky, kde si vysely řeřichu nebo polníček. Závěr dne patřil osazování truhlíku krásnými fuksiemi, který si děti odnesly domů. Konec naší akce patřil novému přírodovědnému dřevěnému pexesu.

 • DSC_0420[7].jpg

  JABLUNKOVSKÝ SUPERHLÁSEK

  Termín: 14. 6. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  V pátek 14. 6. 2019 proběhl v sále jablunkovské radnice 10. ročník pěvecké přehlídky zpěváčků z MŠ. Sešly se děti z pěti mateřských školek a jejich zpěváčci se divákům postarali o příjemnou atmosféru plnou hudebních tónů. Těšíme se opět v příštím roce na zpěváčky ze všech MŠ z Jablunkova i okolí, aby nám zazpívali, co se s pomocí paní učitelek naučili. :)

 • DSC_0392[3].jpg

  JDĚTE VEN! I JÁ JSEM ZAHRADNÍK

  Termín: 29. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Děti se společně sešly na další akci z cyklu Jděte ven! v nových prostorách DDM Jablunkov z důvodu trvalého deště. Nám to ale vůbec nevadilo, jelikož na nás čekal bohatý program, kdy se děti naučily orientovat se v různých encyklopediích a učily se poznávat luční květiny a trávy. Děti poznaly pestrou škálu květina trav nacházejících se v okolí Jablunkova, což využily při výrobě miniherbáře. Pak si děti vytvořily z tetrapakových krabic okrasné květináčky, kde si vysely řeřichu nebo polníček. Závěr dne patřil osazování truhlíku krásnými fuksiemi, který si děti odnesly domů.

 • IMG_20190617_125108.jpg

  MOTÝLÍ A VČELÍ MAGIE

  Termín: 17. 6. 2019

  Místo: školní zahrada ZŠ Jablunkov

  Byl den jako malovaný, den jako stvořený pro pobyt venku! A proč toho nevyužít a nenaučit děti něco o včelkách a motýlech, tolik užitečných pro náš život. Využili jsme prostory školní zahrady při ZŠ Jablunkov, kde nás svým "včelím" vyprávěním zaujal p. Milan Motyka , o motýlech jsme se dověděli něco od p. Radka Przybyly a jako třešničku na dortu měly děti možnost podívat se na malé srnečky.

 • DSC_0280[11].jpg

  Dětský tenisový turnaj

  Termín: 25. 5. 2019

  Místo: Vendryně tenisové kurty Vitality

  V sobotu 25. 5. 2019 jsme pořádali Dětský tenisový turnaj. Dětské úsměvy i díky skvělému počasí se rozzářily po kurtech Vitality Vendryně. Děti soutěžily ve dvou věkových kategoriích mladší 2012 - 2010 a starší 2009 - 2007. Odměny se ovšem rozdaly mezi dívky a chlapce zvlášť. Rodinnější atmosféru podtrhla i exhibice přátelského "utkání" mezi rodiči. Děkujeme za účast a budeme se těšit příště!

 • DSC_0075[10].jpg

  Zlatá udice 2019

  Termín: 19. 5. 2019

  Místo: Návsí - přehrada na Černém potoce

  Krásné slunečné nedělní dopoledne 19. 5. patřilo malým rybářům a rybářkám, kteří se zúčastnili akce Zlatá udice 2019. Akce se zúčastnilo 50 dívek a chlapců z jablunkovska a třinecka.

 • DSC_0003[11].jpg

  Den Země

  Termín: 17. 5. 2019

  Místo: Městský les Jablunkov

  Opět jedna z krásných akcí v přírodě. V pátek 17. 5. Den Země v Městském lese ve spolupráci s Odborem životního prostředí Jablunkov. Akce se zúčastnilo několik stovek dětí z Jablunkova a okolních obcí.

 • DSC_0017[12].jpg

  Turnaj ve stolním tenise

  Termín: 10. 5. 2019

  Místo: PZŠ Jablunkov

  Dne 10. 5. 2019 se konal turnaj ve stolním tenise. Celkem přihlášených děti bylo 29, které se rozdělily do 3. kategorií. Děti se snažily a odváděly opravdu dobré výkony a devět z těchto dětí si také odnesly hezké věcné odměny, diplomy, poháry a medaile. Děti, od září budete mít možnost se na kroužek stolního tenisu přihlásit, a třeba zrovna s Tebou se v příštím roce na turnaji setkáme u gratulace za první místo ;-)

 • 1[72].jpg

  SOUSTŘEDĚNÍ ARTWORKU

  Termín: 10. 5. - 11. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 10. 5. 2019 navečer jsme se sešly s děvčaty v DDM, abychom si užily společné chvilky na soustředění z tvořivého kroužku Artwork. Bylo to první soustředění za dobu, co Artwork v DDM existuje :) a určitě nebudu lhát, když za všechny zúčastněné napíšu, že bylo podařené. Děvčata jsou v kroužku suprové a tak soustředění probíhalo v klidu a v pohodě. V pátek večer si děvčata na večeři upekly mini langoše v troubě a na snídani pak skořicový kringel. Po celém DDM to vóóónělo, až se sliny sbíhaly. Po dlouhém pečení jsme si zasloužily pohádku na dobrou noc.:) Ráno jsme byly opět svěží a hned od 7 hod. jsme začaly vyrábět a tvořit dárky maminkám. Vše se dětem krásně podařilo a s sebou domů si odnášely plné ruce výrobků. Těším se, že si akci zase někdy zopakujeme a užijeme si spoustu legrace jako nyní. :)

 • 0[4].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI

  Termín: 10. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 10. 5. 2019 odpoledne se sešla v DDM spousta šikovných dětí, které si přišly vytvořit strom plný srdíček. Proč srdíček? No přece maminkám, na Den matek. :) Všem se opravdu povedl. :) Každý má svou špetku originality, což můžete posoudit z fotografií. Doufáme, že maminkám obrázek udělal radost. Těšíme se na děti při dalších tvořivých dílničkách, které budou už v novém školním roce. :)

 • 57226435_861058400919525_2185645656490639360_o.jpg

  Akademie DOMEČKU

  Termín: 3. 5. 2019

  Místo: Radnice Jablunkov

  V pátek 3. 5. 2019 proběhla akce s názvem " Akademie DOMEČKU". Akce plná prezentace celoroční práce dětí z kroužků DDM. Kytary začátečníci, flétna začátečníci, kytary pokročilí, gymnastika a řecko-římský zápas se představili na pódiu. Keramika, Artwork, Malování Picasso, Prima vařečka, rybáři, včelaři a Royal rangers předvedli své výtvory a pomůcky v renovovaných prostorách radnice. Další kroužky jsme prezentovali formou videoprojekce. Rodiče naplnili celý sál a mohli být právem hrdí na práci svých dětí. Atmosféra byla úžasná. Do příštího roku vychytáme nějaké ty "mouchy" a budeme se těšit na druhý ročník této akce! Děkujeme radnici za možnost využití nádherného sálu.

 • DSC_0129.jpg

  NOČNÍ SHOW S ANIMÁKY

  Termín. 26. 4. - 27. 4. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Vkládáme pár,....více fotek z noční show v DDM. ÁÁÁle byla to jízda. :) Zdá se nám, že akce je trošku krátká, ale na začátku jsme se nezalekli a program, který byl nabitý jsme stihli odehrát celý. Začali jsme výrobou figurek z marcipánu, který jsme si pěkně nabarvili. Pak jsme uháněli do Městského lesa na večeři, na opékané klobásky, mňam, mňam. A představte si, po návratu do DDM jsme stihli ještě i noční hru. K usínání jsme si pak pustili některé ze vzdělávacích dílů Simpsonů. :) Po snídani v sobotu na děti čekala šifra, kterou se prokousaly k upečení krásných barevných donutů. Tak doufáme, že jsou děti stejně spokojené jako my, vedoucí a že se těší na další díl animáků, který nás čeká na podzim. :)

 • DSC_0080[17].jpg

  VELIKONOČNÍ INSPIRACE

  Temín: 13. 4. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  Tak se rok s rokem sešel a my opět vkládáme fotečky z proběhlé Velikonoční inspirace. Nechce se tomu ani věřit, že máme další ročník za sebou a k tomu ještě tak úspěšný. :) Všichni, kdo si udělali čas a zavítali na radnici, byli příjemně překvapeni velkým prostorem, novou dekorací v sále a také novými stoly, které letos radnice pořídila. Řemeslníkům, kteří u nás vystavovali, ale také vytvořili tvořivé místečka nejen pro děti, ale i pro rodiče si prostor velmi pochvalovali. Nikdo nemusel postávat a čekat na tvoření než se mu uvolní židle, ale zvesela se mohl posadit kdekoli, kam se podíval a tvořit, vyrábět.....:) Návštěvnost se nám rok od roku zvyšuje a troufáme si říct, že tato inspirace ji měla největší. Děkujeme všem, kteří nám umožňují tuto akci 2 x do roka zorganizovat, řemeslníkům, kteří si udělají na děti čas a návštěvníkům, kteří se přijdou podívat, zastavit se na chvíli u kávy, anebo si něco vyrobit. Pro Vás všechny to rádi děláme a těšíme se, že se opět setkáme na Vánočních dílnách. :)

 • DSC_0001[11].jpg

  GIRLS NIGHT 12

  Termín: 5. 4. - 6. 4. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech z pátku 5. 4. na sobotu 6. 4. v DDM probíhala akce Girls night neboli holčičí noc. S holkami jsme se výborně bavily. Téma Girls nightu bylo " Přátelství", o kterém jsme si měli tu možnost s dětmi nejen popovídat, ale i formou hry demonstrovat. V dnešní době je navazování vztahů a utváření přátelství velmi těžké, doufáme, že akce tohoto typu v tomhle směru jen prospějí. S holkami jsme si také vytvářeli deníčky a pohráli jsme si na alchymisty při výrobě slizu (pozn. pokud vám sliz na druhý den ztuhl, není třeba vyhazovat, můžete ho dát do teplé vody na nějakou chvíli a pak zase rozpracovat). Příští Girls night opět v novém školním roce, budu se na vás, holky, zase moc těšit ;-)

 • 000003304842.Jpeg

  VÍKENDOVÝ POBYT "V HLAVĚ"

  Termín: 22. 3. - 24. 3. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Ve dnech 22. - 24. 3. 2019 probíhala v TS Jasení víkendovka na téma " V hlavě". Děti si prošly různými soutěžemi než získaly dostatečné body, které se na konci víkendovky proměnily v odměny. Kromě soutěžení jsme měli skvělou přátelskou atmosféru. Děti se učily nejen soutěžit, ale i spolupráci v týmu ;-). Skvělé počasí, hodné děti (až na některé dřepaře občas :-D ), šikovní vedoucí, super hry, co víc si přát ... :-)

 • DSC_0108[9].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "KARNEVALOVÁ SHOW"

  Termín: 31. 1 - 2. 2. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Přinášíme vám výběr z fotek víkendového pobytu "Karnevalová show", který proběhl v Jasení během pololetních prázdnin.:) S dětmi jsme strávili suprové chvilky plné smíchu a pohody. Bobovali jsme, stavěli prapodivné skulptury ze sněhu :), popíjeli skvělé drinky a odpolední kafíčko se Zdenkou, vyzkoušeli jsme helium z balonků, patlali slizy, tancovali tanečky při barevné světle a během volných chvil jsme jedli, odpočívali a fotili se. Prostě parádní skoro                                                                   víkend. Víkendovka, kterou si užili nejen děti, ale i vedoucí na 100% :).

 • 50234373_802971116728254_1497285402510229504_o_802971113394921.jpg

  GIRLS NIGHT 11

  Termín: 25. 1. - 26. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech 25. - 26.1.2019 probíhala v DDM Jablunkov holčičí noc známá jako Girls night. Program byl plný her, zábavy, tance a hlavně proběhla soutěž o novou Miss DDM 2019. A tou se stala Klárka S. :-) Všechny účastnice byly krásné, chytré i talentované, přesto jsme museli vybrat jen jednu z nich. Dále jsme vyhodnotili Miss sympatie, Vícemiss sympatie a druhá Vícemiss sympatie. Vyhodnocovaly se také Miss tance, Miss kreslení, Miss recitace a Mini Miss pro nejmladší účastnici. Holky si odnesly spoustu hezkých zážitků a také náušničky a stojánek na ně vlastní výroby. Už teď se tešíme na další Girls night, která se bude konat v dubnu, kde nebude chybět ani výroba slizu :-)

 • DSC_0001[10].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "MYDÉLKA S LUFOU"

  Termín: 18. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 18. 1. 2019 jsme se v DDM nahoře v kuchyňce sešly s mnoha děvčátky, které si přišly vyrobit voňavé mydélko s lufou. Z fotek sami vidíte, že akce se vydařila a mydélka se podařila.:). Děvčátka byla šikovná a určitě mi všechny prominou, že si pro mydélka přijdou do DDM až dnes, jelikož hmoty bylo najednou tolik, že nám nechtěla stydnout ani za oknem. Těšíme se na další setkání s vámi a doufám, že si v koupelně při mytí s mydélkem                                                                              vzpomenete, jak jste si ho samy vyráběly. :):)

 • DSC_0467[1].jpg

  JDĚTE VEN! HLADOVÉ ZIMNÍ MENU

  Termíín: 16. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov, park

  Dnes nás čekal opět nabitý program. Nejdříve jsme vyrobili hladovým ptáčkům krmítka, které jsme rozvěsili v místním parčíku, vyrobili jsme si - každý - svůj Deník do divočiny a naučili jsme se malovat na sníh vodovkama bez štětce. Nakonec dnešní akce jsme využili horu sněhu !!!! K čemu snad ani nemusím popisovat.

 • DSC_0467.JPG

  PEČEME DORTY A ZÁKUSKY 1. DÍL

  Termín: 11. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Dnešní super akce s dětmi, které se doma v kuchyni určitě neztratí. :) Holky jsou prostě šikovné. Zákusek se podařil a výtečně chutnal. A nejen to. Skvěle i vypadá. Těšíme se na příště, kdy budeme péct dortu ve tvaru srdce s marcipánem na Valentýna. :)

 • 1[70].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "PO STOPÁCH VÁNOČNÍHO PŘÍBĚHU"

  Termín: 14. 12. - 16. 12. 2018

  Místo: TS v Jasení

  Ve dnech od 14. 12. do 16. 12. 2018 probíhal v turistickém středisku v Jasení Víkendový pobyt s dětmi. Počasí nám letos přálo a tak jsme kromě bohatého vánočního programu uvnitř budovy, mohli strávit čas i venku na bobech, lopatách, sáních apod. Měli jsme se úžasně, poblbli jsme, zasmáli se, něco se i dozvěděli, upekli si svíčku, vytvořili ozdoby na stromeček a spoustu další zábavy. Níže můžete kouknout na fotečky. Kdo ještě nebyl v Jasení, určitě                                                                    neváhejte a přihlaste se. Další víkendvoky se už chystají na celý nový rok 2019 ;-) Sledujte nás na facebooku.

 • DSC_0057[10].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "NÁRAMEK+JMENOVKY"

  Termín: 14. 12. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

   V pátek 14. 12. 2018 proběhly s dětmi poslední dílničky v tomto kalendářním roce.:) Děti si vyráběly náramky ze skleněných kuliček a jmenovky nebo vánoční ozdoby z moduritu. Vyrábění šlo dětem od ruky a všechny výtvory jsou moc pěkné. Posuďte sami v galerii. :) Těšíme se na vás děti zase při lednovém tvoření.

 • DSC_0067[9].jpg

  JDĚTE VEN! HVĚZDNÁ PŘÁNÍ ZIMNÍHO SLUNOVRATU

  Termín: 12. 12. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

  Další přírodovědná akce se nesla v duchu zimního slunovratu, děti se dozvěděly, co je to slunovrat, jaké tradice se dodržovaly a dodržují. Děti poslaly po hvězdě svá přání, koukali jsme se na hvězdné nebe a povídali si o hvězdách, planetách a souhvězdích, souhvězdí jsme si vytvořili sami. Naučili jsme se opět jedno kouzlo - vytvořit hvězdičku ze zápalek . Vyzkoušeli si vyrobit cukrové hvězdy. Odpoledne jsme ukončili poslechem zvuků planet.

 • 47574215_772874316404601_1717366175366643712_o_772874309737935.jpg

  MEZINÁRODNÍ UTKÁNÍ VE FLORBALE A PŘEHAZOVANÉ

  Termín: 8. 12. 2018

  Místo: Tělocvična ZŠ Jablunkov, Lesní

  Přidáváme pár hezkých fotek z krásného sportovního dne 8. 12. 2018, který jsme strávili s dětmi ze Slovenska a to z Centra volného času Čadca. Atmosféra byla výborná, koláč byl výborný, jen jsme v Česku tak trošku byli zklamání z výsledků zápasů, protože všechny 1. místa vyhráli právě naši hosté a soupeři, ale zklamání netrvalo dlouho a už teď máme velkou motivaci jim to v příštím ročníku pořádně nandat.

 • DSC_0060[9].jpg

  CELOMĚSTSKÝ MIKULÁŠ

  Termín: 1. 12. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkova

  V sobotu 1. 12. 2018 nám v rámci Celoměstského Mikuláše Divadlo Věž z Brna zahrálo představení "Včelí medvídci zpívají". Na radnici se sešlo nespočet dětí, rodičů a prarodičů, kteří byli zvědaví nejen na divadlo, ale také na překvapení, které je poté čekalo v parku za radnicí.:) No a jaké, že to bylo překvapení? Přece Mikuláš, čert a anděl. Přijeli navštívit hodné děti z Jablunkova, aby jim rozdali malé dárky. Některé děti se bály, ale pošeptali jsme jim, že čert je v Jablunkově opravdu hodný a na fotkách můžete vidět, jak taková formulka na děti zabrala. Fotily se s čertem a místy se i usmívaly. Když byly rozdány všechny dárečky, děti s rodiči pomalu odcházeli na tradiční rozsvěcení "Vánočního stromu" na náměstí. Děkujeme všem za účast.

 • DSC_0080[14].jpg

  JABLUNKOVSKÝ SUPERHLAS

  Termín: 29. 11. 2018

  Místo. Radnice města Jablunkov

  Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhla v sále jablunkovské radnice pěvecká soutěž "Jablunkovský Superhlas". Děkujeme rodičům a paní učitelkám za jejich čas a trpělivost při přípravě dětí na tuto soutěž. Užili jsme si ji ve všech směrech. Zpěváčci nám předvedli krásné výkony a my se společně s porotou - p. Romanou Swaczynovou, Ing. Taťánou Groušlovou a Mgr. Darinou Szymeczkovou těšíme na další, a to jubilejní 10. ročník. Video z celé soutěže brzy zveřejníme.:):)

 • DSC_0244[3].jpg

  ZIMNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ

  Termín: 27. 11. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkova

  Tradičního zimního turnaje se zúčastnilo 61 dívek a chlapců z jablunkovských a okolních škol.

 • DSC_0001[9].jpg

  VÁNOČNÍ DÍLNY

  Termín: 24. 11. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkov

  Příští týden tady máme 1. adventní neděli a my jsme malinko předběhli čas a udělali si ji už v sobotu 24. 11. 2018. Je přece se třeba připravit a pořídit si nějakou vánoční dekoraci. :) V jablunkovské radnici se sešla spousta řemeslníků, kteří návštěvníkům ukázali své dovednosti a umění. Děti si mohly vyrobit, na co si jen vzpomněly. A netvořily jenom děti, ale i dospělí. Atmosféru jsme měli opravdu vánoční, a to nejen tvořením, ale i hudbou a vůní. :) Vůní se linulo radnicí několik. Voněly tady větvičky, ze kterých se vyráběly svícny, čerstvě pečené vanilkové a skořicové trubičky, svíčky ze včelího vosku, perníčky s sněhovou polevou, čerstvá káva a domácí zákusky. Návštěvníci odcházeli spokojeni, v pohodě a s úsměvem na tváři. I z této akce budeme očekávat reportáž na Gorol webu a určitě najdeme i nějakou fotečku v Hutníku, za který přišla fotit paní Petra Martynková. Děkuji všem, kteří se s námi podíleli na organizaci Vánočních dílen, které se tak povedly.:) Co víc si přát. :) Přejeme pohodové a příjemné předvánoční chvilky.

 • DSC_0085[7].jpg

  FLORBALOVÝ TURNAJ

  Termín: 24. 11. 2018

  Místo: Tělocvična ZŠ Jablunkov, Lesní

  Dne 24. 11. 2018 se konal Florbalový turnaj. Děti byly šikulky, atmosféru sportovního nadšení posílili i diváci - rodiče, kterým děkuji za účast a skvělou atmosféru. Děti bojovaly ve dvou kategoriích: mladší od 1. do 5. třídy a starší od 6. do 9. třídy. Florbalové týmy neregistrovaných hráčů přijeli z Bystřice, Třince a dokonce i ze Suchdolu nad Odrou a samozřejmě se účastnily i naše děti z Jablunkova. Děti z kroužku DDM Jablunkov letos teprve začaly, nový nábor dětí se stihlo sejít na tréninku teprve 8 krát a pak odvážně nastoupily na turnaj, proto chválíme za velmi těsný souboj o třetí místo! Pokud budete pokračovat i nadále v trénincích, tak věříme, že si v příštím roce vybojujete nějaké to vítězné místečko. Letos si nejvíce odměn odnesla Bystřice. Gratulujeme!

 • DSC_0000[3].jpg

  JABLUNKOV V POHYBU

  Termín: 23. 11. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkov

  V pátek 23. 11. 2018 se v novém sále jablunkovské radnice konal 17. ročník tanečního maratónu "Jablunkov v pohybu". Maratón se nesl v duchu Rainbow dance show. Děti se oblékly do duhových barev a přišly ukázat své taneční dovednosti. Radnice se otřásala hudbou všeho druhu. :) Gabka Pyszková dětem ukázala, jak se tancuje dance aerobik, Gabka Lipus se s dětmi protáhla při Port de Bras, Klárka Sikorová a Robin Krček ukázali táborové tanečky, které se děti rychle naučili, Kamila Walková dala tanečníkům do těla s moderními tanci a kolegyně Dorka jim předvedla prvky street a freestyle dance. No prostě paráda!!! Děkuji všem tanečníkům, lektorům, Petře Žukowské za krásnou výzdobu, zvukaři za příjemný zvuk a v neposlední řadě městu Jablunkov za finanční podporu, díky které měly děti, tak úžasné odměny. Těším se na reportáž od pana Baselidese, která se objeví na Gorol webu a odkaz na ni zveřejním na našem FB profilu a také na zpracované video od Matěje Cichého. Máme za sebou opět podařený ročník a už teď se těším na další. A v jakém duchu, že se ponese? To vám neprozradím. Nechte se překvapit. :):)